- 53%

Заштита за одводи

Original price was: 190.00ден.Current price is: 90.00ден.

Иновативен производ кој ќе ги спречи непријатните мириси кои доаѓаат од одвотод а притоа водата ќе си тече слободно и нема да се затнува од влакна и сл.

Достапност: На залиха

Шифра: 6820 Категории: ,

Кажете збогум на непријатната миризба во бањата или кујната. Овој револуционерен производ е едноставен за употреба а притоа многу ефективен. Се што треба да направите е да ја поставите гумата на отворот од одводот и непријатните мириси ќе исчезнат а водата слободно ќе тече ни одводот.

Тајната е во иновативниот дизајн на прилепување на гумата која делува како неповратен вентил. Освен од непријатните мириси ќе спречите влегување и на штетници како буби,лебарки и сл.

Гумата одговара на одводи со отвор од 42 до 50мм и може да се користи само гумата или пак со додатоците што доаѓаат со неа. Дополнително може да се скрати околу 1 цм доколку во одводот имате кривинка, за да може водата слободно да тече.

Производот е достапен во две бои и го праќаме по случаен избор.