- 51%

Штитници за колено

Original price was: 790.00ден.Current price is: 390.00ден.

Висококвалитетни штитници за колено за професионални спортисти или рекреативци. Изработени од мек и еластичен ликра материјал и мека пена на делот од коленото во форма на саќе.

Достапност: На залиха

Шифра: 13171 Категорија:

Висококвалитетни штитници за колено за професионални спортисти или рекреативци. Изработени се од мек и еластичен ликра материјал и мека пена на делот од коленото во форма на саќе која одлично се прилагодува спрема обликот на коленото. Горниот дел од штитникот има гума од внатрешната страна која  спречува лизгање по ногата. Штитникот може да се носи и на лева и на десна нога.
Достапни се во 3 големини М,L и XL.

Доколку нарачате ќе добиете еден штитник во големината што ќе ја одберете.

спортски коленици