- 55%

Соларни светилки со фасонка

Original price was: 3,990.00ден.Current price is: 1,790.00ден.

Декоративни соларни светилки со фасонка со кои ќе можете да го украсите вашиот двор или градина без да трошите електрична енергија.

Достапност: На залиха

Шифра: 10420 Категории: ,

Декоративните лед соларни светикли со фасонка ќе ја направат вашата градина магично место за уживање. Светилките се изработени од квалитетни водоотпорни материјали и емитираат амбиентална светлина. Едноставни се за поставување и не е потребно никакво копање или поставување дополнителни кабли – се што треба да направите е да го поставите соарнот панел да го фаќа доволно сончева светилна во текот на денот и ќе имате до 12ч. светлина во текот на ноќта. Соларниот панел и кабелот се изработени многу квалитетно и се отпорни на секакви временски услови.

Во комплетот ќе добиете:

1х Соларен панел
1х 6м. кабел со 10 сијалици