- 31%

Соларни ламби за двор

Од: 3,190.00ден2,190.00ден

ЛЕД соларни ламби за осветлување на дворот,фасадата и сл. Идеално решение за да го постигнете саканиот изглед на убаво среден двор.Изработени се од алуминиум и имаат животен век до 50000ч. светење.

Шифра: Не е достапно Категории: ,

Светлото му дава посебно убав изглед на секој двор – ние ви нудиме едноставно и брзо решение за осветлување на дворот без копање кабли и инсталации.

Ви ги претставуваме ЛЕД соларните ламби за осветлување на двор кои се изработени од квалитетни материјали и ќе ви користат со години. Соларниот панел е независен од ламбите и секоја ламба има по 3м. кабел, така можете да направите убав распоред на осветлувањето.

Ламбите се IP65 водоотпорни и се изработени од алуминиум, што овозможува подобро дистрибуирање на топлината од сијалицата и го зголемува векот на траење.

Во соларниот панел е вградена батеријата која се полни дење од сонцето, со ефективно полнење од 5-6ч. ламбите ќе светат од 8-10ч навечер. Автоматски се вклучуваат штом падне мрак, буквално само ги поставувате и заборавате на нив.

Сијалиците се достапни во 2 варијанти – бела со нијанса на светло 6000к или пак во боја. Сијалиците во боја ги имат основните бои црвена,зелена и сина меѓутоа со мешање можат да се добијат разни други бои како жолта,магента и сл.

Во комплет со сијалиците ќе добиете и држачи и шрафчиња со кои можете да ги поставите во земја или пак на зид.

Нарачајте го веднаш овој прекрасен сет од 3 независни сијалици + соларен панел со вградена батерија и сметките за струја за осветлување на вашиот двор ќе бидат 0 ден.

Во комплетот ќе добиете:
3х ЛЕД светилки (димензии 4х6,5цм)
1х Соларен панел (димензии 15,5х18цм)
3х Држачи за во земја
3х Штрафови и типли

соларни ламби за двор

Изберете опција:

Бело светло, Светло во боја