- 50%

Соларни Firefly светилки во боја

Original price was: 1,580.00ден.Current price is: 790.00ден.

Соларни фајрфлај светилки кои ќе создадат вистинска магија во вашиот двор или градина. Нарачајте веднаш и добијте 2 светилки по цена за 1.

Достапност: На залиха

Шифра: 11518 Категории: ,

Соларни декоративни светилки кои ќе ја разубават вашата градина или вашиот двор. Секоја од светилките има по 6 мали сијалички кои автоматски се вклучуваат штом падне мрак. Дизајнирани се така што при малку ветре светилките се нишкаат и на тој начин се создава волшебна магија. Многу се лесни за користење се што треба да направите е да им најдете соодветно место каде ќе ги поставите, да ги ставите во земја и да го вклучите панелот.

Светилките се полнат од соларниот панел преку денот и ќе светкаат 8-10ч. во текот на целата ноќ.

Светилките се водоотпорни и ќе издржат секакво време надвор.

Нарачајте веднаш една фајрфлај светилка и ние како ПОДАРОК ќе додадеме уште една целосно бесплатно.