- 50%

Соларна светилка

Original price was: 1,590.00ден.Current price is: 790.00ден.

Соларна светилка со јачина од 50w која ќе ви овозможи да го осветлите било кој простор. Одлична е за дворови,влезови, игралишта и сл.

Достапност: На залиха

Шифра: 11485 Категории: ,

Соларна светилка која можете да ја поставите секаде каде што имате потреба од светлина. Светилката е одлична за осветлување дворови,влезови,игралишта и сл. Јачината на светлина е 5000 лумени и е одлична да го осветлите секој простор. Соларната светилка има вградена батерија која се полни преку денот и свети од 8-10ч. во текот на ноќта.

Има повеќе опции за осветлување – автоматско вклучување,вклучување со сензор, или вклучување со далечински управувач.

Вклучениот држач со свтилката ротира за 120 степени па лесно ќе можете да го подесите аголот под кој ќе сакате да ви свети светилката.

Светилката лесно се монтира со држачот и вклучените шрафови и типли кои ги добивате во комплет со неа.

Ова е навистина одличен начин да го осветлите секој простор без да потрошите ниту денар електрична енергија!

Во комплетот ќе добиете:

1х Соларна светилка

1хДржач

1хКомплет типли и шрафови

1хДалечински управувач