- 39%

Соларна спот светилка бела

Original price was: 1,290.00ден.Current price is: 790.00ден.

Соларна спот светилка која ќе ги осветли дрвјата или растенијата во вашиот двор или градина а притоа нема да потрошите електрична енергија.

Достапност: На залиха

Шифра: 10311 Категории: ,

Соларна спот светилка во бела боја со која ќе можете индивидуално да ги осветлите дрвјата или растенијата во вашиот двор или градина.
Многу е лесна за поставување без кабли и копање, се што треба да направите е да ја поставите до растението и да го насочите панелот на позиција каде ќе го фаќа повеќе сонце во текот на денот. Светилката автоматски ќе се вклучи кога ќе падне мрак. Со 5-6ч. ефективно полнење на сонце светликата ќе свети 8-10ч.
Дизајнот на светилката ви овозможува да ја поставите во земја или на ѕид спрема вашите потреби.
Изработена е од квалитетни материјали кои се отпорни на сите временски услови.

  • IP65 воодотпорни
  • Квалитетни COB лед чипови
  • Модерен и практичен дизајн
  • Бојата на светлината е 6000к

Нарачајте веднаш и осветлете ја вашата градина со 0 ден. потрошена електрилна енергија.

соларна спот светилка соларна спот светилка