- 34%

Соларна двојна светилка со сензор

Original price was: 1,490.00ден.Current price is: 990.00ден.

Лед соларана двојна светилка која се поставува на зид и ќе ви овозможи да го осветлите дворот или градината без да трошите електрична енергија.

Достапност: На залиха

Шифра: 10267 Категории: ,

Лед соларна светилка со двоен дизајн кој овозможува насочување на светлото под различни агли. Осветлувањето на дворот или градината веќе е лесна работа, само треба да ја поставите соларната светилка на место каде што има сонце 5-6ч. во денот и работата е завршена.

Двојната соларна светилка е опрамена со COB лед чипови кои даваат одлична светлина и ќе светат 8-10ч кога батеријата е целосно наполнета.

Светилката може да се управува на повеќе начини – со сензор кога некој ќе се доближи, да се вклучи автоматски кога ќе падне мрак или пак со далечинскиот управувач кој е вклучен во комплетот.

Во комплетот ќе добиете:

1х Двојна соларна светилка

1х Држачи со типли и шрафчиња

1х Далечински управувач