- 47%

Соларна светилка против инсекти

Original price was: 1,290.00ден.Current price is: 690.00ден.

ЛЕД соларна светилка со двојна функција која може да се користи како стандардна лед светилка или како УВ светилка против инсекти која ги убива со мал електро шок.

Достапност: На залиха

Шифра: 6840 Категории: ,

Соларна светилка против комарци и летачни инсекти – одличен начин да се заштитите од досадните летачки инсекти во дворот или на отворено. Светилката има две опции за рбота може да свети како стандардна лед светилка за декорација или како УВ светилка која ги привлекува летачките инсекти и ги убива со мал електро шок. Светилката има вградено соларен панел кој ја полни преку денот и кога е темно надвор автоматски се вклучува. Со 5-6 часа ефективно полнење на сонце ламбата ќе свети од 6 до 8ч.

Светилката има уникатен дизајн и може да се закачи, да се постави на маса или да се постави во земја со држачот вклучен во комплетот, исто така е IP65 водоотпорна и ќе работи на секакво време надвор.

Во комплетот ќе добиете:

1хЛЕД светилка против инсекти

1хДржач за во земја