- 51%

Сет лажици за мерење

Original price was: 790.00ден.Current price is: 390.00ден.

Сет лажици за мерење изреботени од нетоксична АБС пластика кои ќе заменат цела кујнска вага во вашата кујна. Брзо, лесно и едноставно.

Достапност: На залиха

Шифра: 6702 Категорија:

Дали некогаш ви се случило во кујната да ви треба точна мерка а немате кујнска вага дома – Имаме одлично решение за вас, сет лажички за мерење со кои многу лесно и едноставно ќе измерите точно колку ви е потребно од некој зачин или течност. Само поставете ја лажичката на саканата мерка и дозирајте. Можете да мерете во лажици (1,2,3 итн), можете да мерете во грам или милилитар. Лажиците се изработени од квалитетна и нетоксична пластика која е безбедна за користење.

Во комплетот добивате голема и мала лажичка за мерење.