- 56%

Рачна мултинаменска цедалка

Original price was: 890.00ден.Current price is: 390.00ден.

Рачна мултинаменска цедалка за овошје изработена од нетоксичен материјал и со компактен дизајн. Незаменлива алатка во вашата кујна.

Достапност: На залиха

Шифра: 6665 Категорија:

Рачна цедалка за цитрусни овошја од брендот Еcoco која е изработена од материјал од пченично стебло (wheat straw material) кој е еколошки материјал без штетни пластики и метали. Со оваа цедалка за миг ќе подготвите цедени сокови од секаков вид цитрусно овошје за вас и за вашите најмили. Дизајнот на цедалката е осмислен така што освен цитрусни овошја можат да се цадат и други овошја со помош на толчникот кој е вклучен во комплетот. Овој компактен производ нема да зафаќа многу простор во вашата кујна и можете да го понесете секаде со вас.

Материјал од пченично стебло или wheat straw material е без штетни хамикалии и метали и е одобрен од американската агенција за храна како материјал бр.1 за изработка на производи кој се употребуваат за храна или лична хигиена. Материјалот се произведува од стеблото на пченицата кое содржи состојка наречена Лигнин која е задолжена стеблото да стои исправено, што го прави многу сврст и издржлив материјал.

Цедалката е достапна во 3 бои: сина,розева и беж