- 58%

Рачна мелница 3во1

Original price was: 1,390.00ден.Current price is: 590.00ден.

Практична рачна мелница, соодветна за брза подготовка на состојките. Има 3 различни сечила со кои за миг ќе подготвите вкусни оброци.

Достапност: На залиха

Шифра: 1593 Категории: ,

Оваа практична рачна мелница ке ви заштеди еден куп алатки во кујната.Соодветна е за сечкање и  рендање.Подгответе кашкавал за пица или омлет,исечкајте краставица за салата за само неколку секунди,измелете јатки или бисквити за вашите десерти.Во комплет со мелницата добивате 3 сечила кои се изработени од не’ргосувачки челик кој може безбедно да се мие во машина за садови.Мелницата се фиксира на работната површина со помош на вакум и секогаш ке остане на своето место додека работите со неа со што го намалувате ризикот да се повредите.

Во комплетот добивате:

1 Основа
1 Сечило за ситно рендање
1 Сечило за крупно рендање
1 Сечило за сечкање на кругови

Мелницата е достапна во три бои: сина,зелена и црвена.