- 47%

Протечен бојлер чешма

Original price was: 3,190.00ден.Current price is: 1,690.00ден.

Топла вода за миг- Овој протечен бојлер ќе ви заштеди електрична енергија,време и вода. Идеален е за викендички,летни кујни и слично.

Достапност: На залиха

Шифра: 10461 Категории: ,

Секојдневно имате потреба од топла вода.Вашиот стар бојлер ви прави проблеми.Имаме идеално решение за вас – Протечен бојлер кој е вграден во самата чешма.Овој инстант протечен бојлер ќе ви овозможи неограничено количество топла вода за само неколку секунди.Се што треба да направите е да го поставите бојлерот на местото на вашата постоечка чешма и да го вклучите во струја.Протечниот бојлер ќе ја загрее водата до 60 степени.
Одличен е за во домот,викендичката,гражата или пак летната кујна.

Технички карактеристики:

Материјал: полимерна пластика,метал,не ‘рѓосувачки челик
Волтажа:220-240v/50Hz
Јачина на греач: 3KW