- 48%

Процесор за храна Dessini

Original price was: 2,490.00ден.Current price is: 1,290.00ден.

Супер моќен процесор за храна од 650w со капацитет од 2Л. кој со леснотија ќе исечка овошје,зеченкук,јаткасти плодови, а може да сомели и месо.

Достапност: На залиха

Шифра: 6530 Категорија:

Десини процесор за храна е моќен апарат со моќност од 650w и две брзини на работа. Со овој кујнски помошник ќе можете да исецкате разни видови овошје и зеленчук, можете да сомелете јаткасти плодови, бисквити и сл.

Десини сецкото има доволно моќ да сомели и месо, така со леснотија ќе ги подготвите вашите омилени јадења во кујната. Има 4 супер остри сечила од не’ргосувачки јапонски челик и голем стаклен сад од 2Л кои можат да се перат во машина за садови. Десини сецкото ќе биде вашиот омилен апарат во кујната.

Во комплетот ќе добиете:

1хМотор од 650w
1х Стаклен сад со капак од 2Л.
1хСупер остри сечила
1хПластична алатка чистење на странита на садот
1хГума за дното на садот која го права нелизгачки