- 34%

Преносна чешма за вода

Original price was: 1,790.00ден.Current price is: 1,190.00ден.

Пумпа за вода која се поставува дирекно на канистерите за вода и служи буквално како преносна чешма за вода. Изработена е од квалитетни материјали и има батерија која се полни.

Достапност: На залиха

Шифра: 6912 Категорија:

Практичен и корисен производ за кој сме сигурни дека ќе најде многу примена во вашето секојдневие – пумпа за вода која се поставува дирекно на канистерите за вода. Предноста на овој производ е што можете да го користите буквално како преносна чешма за вода, се што треба да направите е да ја поставите пумната врз канистерот со вода и да ја вклучите.

Дизајнот на пупмата овозможува да ја користите и врз маса или друга рамна површина а канистерот со вода да стои одделно од неа.

Пумпата има вградена батерија која се полни така нема да имате потреба од приклучок за електрична енергија.

На самата пумпа има 2 готови опции од кои можете да одберете: да дозира 300мл вода, или пак да дозира 1Л. вода. дозирањето вода можете да го сопрете кога ќе посакате.

Одлична е за во домот,за викендици,кампинг и сл. Едно полнење на батеријата ќе ви трае и до 30дена.

Пумпата е изработена од квалитетна АБС пластика со луле од не’ржосувачки челик и одговара на канистерите за вода од 4,5л до 19л.

Достапна е во две бои : бела и црна.

Во комплетот ќе добиете:

1х Пумпа за вода

1х Челично луле

1х Црево за испумпување

1х USB кабел за полнење

пумпа за вода

пумпа за вода

пумпа за вода

пумпа за вода