- 41%

Анатомска перница Memory Classic

Original price was: 2,190.00ден.Current price is: 1,290.00ден.

Перница со класичен облик полнета со парчиња високо квалитетна мемори пена која се прилагодува према контурите на вашиот врат и глава.

Шифра: 13620 Категорија:

Перница со класичен облик полнета со парчиња високо квалитетна мемори пена која се прилагодува према контурите на вашиот врат и глава. Перницата е со димензија 50х70цм и може да се прилагодува висински со вадење на дел од мемори пената внатре. Доаѓа во комплет со 2 навлаки – долна навлака во која што се наоѓа полнежот и горна навлака изработена од мек микрофибер која може да се одстрани и пере во машина.
Перницата е со средна цврстина и може да се користи за сите положби на спиење.