- 34%

Пегла за патување Raf-1258

Original price was: 1,790.00ден.Current price is: 1,190.00ден.

Супер квалитетна и компактна пегла за патување од брендот Raf која ќе можете да ја понесете секаде со вас.

Достапност: На залиха

Шифра: 9787 Категории: ,

Пеглата за патување од брендот Raf ќе ви овозможи да изгледате средено секогаш кога патувате некаде. Компактните димензии и иновативниот дизајн кој овозможува рачката на пеглата да се собере ја прави преносна и затоа нема да ви зафаќа простор во вашиот багаж. Пеглата е со јачина од 1000w и има резервоар за вода од 80мл а исто така е опремена и со најновата Pro Heat технолгија што значи брзо загревање и континуирана пареа. Керамичката подлога загрева секаде рамномерно и спречува материјалот кој се пегла да се залепи на пеглата.
Пеглата има прилагодлива температура и одговара за пеглање на сите видови материјали.
Затоа што ја има опцијата со континуирана пареа пеглата можете да ја користите и вертикално, односно да пеглате алишта дирекно на закачалка.

пегла за патување