- 40%

Очила за зголемување

Original price was: 990.00ден.Current price is: 590.00ден.

Очила за зголемување кои ќе ви помогнат полесно да ги видите и најситните нешта. Mighty Sight очилата ќе го зголемат предметот и до 160 пати.

Достапност: На залиха

Mighty Sight се практчни очика кои имаат моќ да зголемат и до 160 пати. Сега со леснотија можете да ги прочитате оние ситни букви на упатството. Mighty Sight очилата се опремени и со лед светилки од двете страни кои можете да ги вклучувате по потреба и кои ќе ви помогнат поувабо да гледате при слаба светлина. Нема да имате потреба да менувате батерии бидејки Mighty Sight очилата се полнат со стандарден USB кабел и така можете да ги наполните со полначот од мобилниот телефон. Со едно полнење светлото на Mighty Sight ќе можете да го користите и до 3 часа.

Во комплетот ќе добиете:

1х Очила Mighty Sight
1х USB кабел за полнење