- 56%

Мултинаменски сецко

Original price was: 890.00ден.Current price is: 390.00ден.

Подгответе за миг вкусни и свежи салати со овој практичен мултинаменски сецко и уживајте во секој оброк. Во комплетот ќе добиете сецко со сад од 1.8л и 3 сечила за различни намени.

Шифра: 7509 Категорија:

Прекрасен мултинемански сецко за салати со кој ќе подготвите вкусни салати за многу кратко време. Исечкајте овошје или зеленчук на парчиња или во тенки ленти одличен е за краставички,моркови,цвекло,зелка и сл. Во додатоците ќе добиете и додаток со кој ќе изрендате состојки како гумбир и лук. Практичниот дизајн на сецкото овозможува веднаш да ја измиете салатата по сецкањето и со леснотија да ја исцедите водата. На горната страна на сецкото имате и додаток за јајца со кој ќе можете лесно да ја оделите жолчката од јајцето.
Сецкото со сите додатоци се собира во еден компактен дизајн не поголем од чинија за јадење и можете да го складирате секаде. Сецкото е изработен од квалитетна АБС пластика и сечила од не’рѓосувачки челик.

Во комплетот ќе добиете:

1х Сецко со сад од 1.8л.
1х Сечило за парчиња 2мм.
1х Селило за ленти 1.5мм.
1х Сечило за рендање