- 20%

Мелница за месо Raf-3396

Original price was: 4,990.00ден.Current price is: 3,990.00ден.

Подгответе си сами проверено мелено месо во вашиот дом. Мелницата Pro од брендот Raf има исклучително квалитетна изработка и ќе ви користи со години.

Достапност: На залиха

Шифра: 9727 Категории: ,

Машината за мелење Pro од брендот Raf ќе биде вашиот омилен кујнски апарат во домот. Со неа ќе можете да направите секаков вид мелено месо. Во комплетот со мелницата за месо ќе добиете 3 различни решетки за различна големина + ќе добиете и додатоци за подготовка на колбаси и ќебапи.

Ножот и решетките како и делот ќаде што се става месото се изработени од не’рѓосувачки челик кој е хигиенски и издржлив материјал па така ќе ви користи со години. Мелницата има моќност од 1200w и со неа ќе можете да измелите 1 кг месо за една минута.

Металните елементи кои доаѓаат во комплет со мелницата за мелење се безбедни да се мијат во машина за садови.

Во комплетот ќе добиете:

1х Мелница за месо Pro 1200w
3x Решетки за мелење со различна големина
1х Додаток за подготовка на колбаси
1х Додаток за потдотовка на ќебапи

мелница за месо