- 30%

Мелница за месо Raf-3368

Original price was: 3,990.00ден.Current price is: 2,790.00ден.

Подгответе си сами проверено мелено месо во вашиот дом. Машината за мелење од брендот Raf има моќност од 2500w и ќе сомели дури и полу замрзнато месо

Достапност: На залиха

Шифра: 9714 Категории: ,

Машината за мелење од брендот Raf ќе биде вашиот омилен кујнски апарат во домот. Со неа ќе можете да направите секаков вид мелено месо. Во комплетот со мелницата за месо ќе добиете 3 различни решетки за различна големина + ќе добиете и додатоци за подготовка на колбаси и ќебапи.

Ножот и решетките како и делот ќаде што се става месото се изработени од не’рѓосувачки челик кој е хигиенски и издржлив материјал па така ќе ви користи со години. Мелницата има моќност од 2500w и со неа ќе можете да измелите 1,5кг месо за една минута.

Металните елементи кои доаѓаат во комплет со мелницата за мелење се безбедни да се мијат во машина за садови.

Во комплетот ќе добиете:

1х Мелница за месо 2500w
3x Решетки за мелење со различна големина
1х Додаток за подготовка на колбаси
1х Додаток за потдотовка не ќебапи

мелница за месо