- 35%

Машинка за стрижење VGR-118

Original price was: 1,990.00ден.Current price is: 1,290.00ден.

Машинка за потстижување за домашна и професионална употреба која ќе ви понуди комплетно решение за средување на косата.

Достапност: На залиха

Шифра: 10148 Категории: ,

Безжичната машинка за потстрижување VGR-118 е комплетно решение за сите кои сакаат убаво средена коса. Погодна е за домашна и професионална употреба. Машинката VGR-118  е изработена од квалитетни материјали кои вклучуваат нож изработен од не’рѓосувачки лечик, батерија со голем капацитет и 6 чешли за различна должина на влакната.

Ножот од не’рѓосувачки челик е со заоблени ќошеви и супер остар овозможувајки прецизно сечење на влакната без иритации на кожата.

Батеријата од 2000mAh овозможува континуирана работа и до 200 мин. со едно полнење.

Самиот нож на машинката се подесува од 0.8мм.  до 2мм. а 6 чешли вклучени во комплетот се со големини 1.5мм/3мм/4.5мм/6мм/10мм/13мм.

Дизајнот на машинката вклучува и ЛЕД дисплеј како индикатор за состојбата на батеријата и ќе ве извести кога е време за полнење.

Во комплетот ќе добиет:

1хМашинка за потстрижување VGR-118
6хЧешли со различна големина
1хЧешел за чешлање коса
1хКабел за полнење
1хЧетка за чистење
1хМасло за подмачкување

Машинка за стрижењеМашинка за стрижењеМашинка за стрижењеМашинка за стрижење