- 22%

Машина за перење теписи RAF-8671

Original price was: 17,990.00ден.Current price is: 13,990.00ден.

Машина за перење теписи која ќе ги испере сите видови теписи до совршенство. Иновативниот дизајн ви овозможува перење и во исто време всмукување на нечистата вода.

Нема на залиха

Шифра: 12727 Категории: , ,

Машина за перење теписи од брендот RAF со која ќе ги исперете сите видови теписи до совршенство. Машината има два одделни канистери од кои едниот за средство за перење теписи а другиот за собирање на нечистата вода од теписите. Специјалните четки кои се наоѓаат на долниот дел од четката брзо ротираат и ја вадат сета нечистотија од теписите а пак моќноста од 1200w ќе се погрижи теписите да останат суви без дополнителни течности во нив.
Во комплет со правосмукалката ќе добиете и црево со мала рачка за чистење со која ќе можете да си исперете столови,кревети,софа и сл.
Освен за теписи машината е одлична и за собирање прашина и течности и од мазните подови како што се плочки,ламинат,паркет и сл.
Машината за перење теписи има кабел со должина од 7м.