- 67%

Magic Vision очила

Original price was: 1,490.00ден.Current price is: 490.00ден.

Здодевно ви е да носите по еден пар очила за секоја пригода.Ви ги представуваме очилата за дневно и ноќно гледање Magic Vision. Magic Vision се практични очила со два додатни клипови на стакла кои се менуваат многу лесно така да секогаш ке ги имате очилата кои ви се потребни при рака.

Достапност: На залиха

Шифра: 1366 Категорија:

Magic Vision се изработени од квалитетна пластика и поларизирано стакло кое ви овозможува одлична заштита од UV зраците во летните денови.Magic Vision ќе ви замени дури три пара очила:
-Очила со диоптер (обичните стакла можат да се заменат со стакла со диоптер)
-Очила за дневно гледање (плавите стакла се користат во текот на денот)
-Очила за ноќно возење (жолтите стакла се користат за ноќно возење да се намали ефектот на светлата од спротивните автомобили)
Стаклата се менуваат многу лесно потребно е само да ги приближите стаклата до рамката кои со помош на магнет веднаш се прикачуваат.

Дополнително како подарок ке добиете и заштитна футрола во која што ќе можете да ги носите секаде со вас.

Во комплетот добивате:
1 Рамка со обично стакло
1 Клип со стакло за дневно гледање
1 Клип со стакло за ноќно гледање
1 Футрола
1 Крпа за одржување