- 27%

Играчка Бебе Сет

Original price was: 2,190.00ден.Current price is: 1,590.00ден.

Омилената играчка на сите девојчиња. Бебенцето е интарактивно испушта звуци, мочка и спие. Комплетот вклучува креветче и количка за бебето како и додатоци за хранење и повивање.

Шифра: 5631 Категорија:

Интерактивна бебе играчка со која децата ќе играат со часови. Кога ќе се притисне бебенцето испушта звуци како вистинско бебе (мама,тато,плаче,се смее и сл.). Кога на бебенцето му даваме да пие “млеко” тоа мочка 😊 затоа во комплетот доаѓа пелена и нокширче. Во комплетот исто така се добива и креветче клацкалка за бебенцето како и количка. Исто така во комплетот ќе добиете и сет за хранење шише за течност, чинија , вилушка и лажичка.
Сите додатоци што доаѓаат во оваа играчка се со одлична големина.

Бебенце – 30цм.
Креветче – 50х25х30цм
Количка – 55цм(висина)

Во комплетот се добива:

1х играчка Бебе
1Х креветче со клацкалка
1Х количка за бебето
1Х нокширче
1Х пелена
1Х шишенце за хранење
1х чинија
1х вилушка
1Х лажичка