- 32%

Фритеза 3.5л. Raf-5299

Original price was: 3,490.00ден.Current price is: 2,390.00ден.

Фритеза за пржење во врело масло со капацитет од 3.5л во која ќе подготвите вкусни пилешки крилца или омиленот помфрит кој цела фамилија го обожава.

Достапност: На залиха

Шифра: 9705 Категории: ,

Фритеза од брендот Raf со капацитет од 3.5л изработена од челик која ќе ви користи со години. Подответе вкусни пржени пилешки крилца, помфрит, па дури и мекици. Едноставна е за користење само треба да додадете масло за готвење и да ја вклучите посакуваната температура. Сите делови на фритезата се изработени од квалитетни материјали и можат да се миат во машина за садови. Дополнително со неа ќе добиете и капак со кој ќе можете да го покриете маслото и да го користите за нареден пат.

Во комплетот ќе добиете:

1х Фритеза Raf со термостат
1х Корпа за готвење
1х Капак за фритезата