- 50%

Апарат за еспресо Raf-136

Original price was: 13,990.00ден.Current price is: 6,990.00ден.

Апарат за еспресо со кој ќе подготвите вкусни кафе напитоци во удобноста на вашиот дом. Едноставен за употреба, овој апарат за кратко време ќе стане ваш миленик во кујната.

Достапност: На залиха

Шифра: 13945 Категории: ,

Подгответе вкусно еспресо во удобноста на вашиот дом – Апаратот за кафе од брендот Raf ќе го подготви кафето до совршенство. Со овој апарат можете да подготвувате еспресо,макијато,капучино и сл.

Едноставен за употреба

Апаратот е многу едноставен за користење, со само едно допирање на копчето ќе имате совршена шоља кафе. Апаратот не користи капсули и сл. можете да си купите еспресо кафе од вашиот омилен бренд и да ги подготвувате сами дома кафе како профеионалец.

Дизајн и функционалност

Изработен е од не’рѓосувачки челик кој е многу издржлив материјал и ќе ви трае со години. Предните копчиња на апаратот се на допир а  додека пак страничното копче од кое се подесува пареата е на вртење.
Апаратот е со јачина од 850w и има резервоар за вода од 1.5Л.
Долниот дел каде што стојат шољите за кафе е изработен во вид на мал резервоар со решетка кој ке спречи евентуално истурање на течности.

Подготовка на кафе

Можете да подготвите едно или две кафиња одеднаш со избирање на посакуваната опција. Со страничниот додаток за пареа се подготвува пенливо млеко кое обично се користи за макијато,капучино и сл.

апарат за еспресо