- 32%

Депилатор 3во1 VGR-731

Original price was: 2,190.00ден.Current price is: 1,490.00ден.

Се што ви е потребно за убава и мазна кожа ќе ви понуди депилаторот 3во1 VGR-731.

Достапност: На залиха

Шифра: 10031 Категории: ,

VGR-731 е комплетно решение за убава и мазна кожа –  со овој апарат ќе можете брзо и безболно да ги одтраните несаканите влакна од вашето тело. Депилаторот 3во1 има 3 различни функции кои можете да ги користите:
1. Одстранување на влакната од корен
2. Подстружување на влакната
3. Стругање и обликување на пети
Додатокот за одстранување на влакната од корен е опремен со 18 пинцети кои ротираат и прецизно ги одстрануваат влакната од коренот оставајки ја кожата мазна и без влакна и до 1 месец.
Со додатокот за потстружување ќе можете да ги одстраните влакната кои инаку не би ги вадиле од корен како што се влакната под пазувите.
Додатокот за обликување и стругање на пети е опремен со кристално каменче кое ротира и со него брзо и лесно ќе ја одстраните мртвата кожа од стапалата.
Апаратот VGR-731 има вградена батерија која се полни и со едно полнење ќе можете да го користите и до 90мин.

Во комплетот ќе добиете:
1х Апарат VGR-731
1х Додаток за одстранување влакна од корен
1х Додаток за потстружување влакна
1х Додато за стругање стапала
1х Кабел за полнење
1х Четка за чистење