- 40%

Електрична скара 4во1

Original price was: 2,990.00ден.Current price is: 1,790.00ден.

Подгответе вкусна скара за вас и за вашето семејство со овој практичен уред кој може да приготвува храна на дури 4 начини.

Достапност: На залиха

Шифра: 3085 Категорија:

Сите обожаваме вкусна скара! Дали сакате да приготвите вкусна скара на тераса или пак внатре во домот? – имаме решение за вас. Ви ја претставуваме Електричната Скара која е многу практичен производ. Електричната скара може да се користи на дури 4 различни начини и тоа:

  • Подготовка на храна(месо,зеленчук) дирекно на плотна
  • Подготовка на храна (месо,зеленчук) на решетка
  • Подготовка на ражничи
  • Раклет ( Подготовка на топен кашкавал, сирење и сл.)

Целата Електрична скара е израбтена од квалитетни материјали кои не се штетни по здравјето. Плотната за печење е изработена од нелеплив материјал па така не треба да се грижите храната да не се залепи.
Сличните скари на пазарот се со многу големи димензии па така најчесто зафаќаат многу простор и не се практични за употреба, нашата Електрилна скара е со компактни димензии а сепак доволно голема за да приремите вкусни оброци.

Во комплетот добивате:

  • Основа на скарата со греач
  • Плотна за готвење
  • Решетка за готвење
  • 6 лажици за подготовка на раклет
  • Подлога за собирање на мрснотијата

Технични карактеристики:

Јачина на греачот:1000w
Волтажа:220v
Големина на производот:37х22х9.5цм
Големина на плотната за готвење:27х20цм.
*Кога не се користи раклетот може да се пече одгоре и оддолу на греачот така што ќе добивате дупла површина за печење.

electric grill електрична скара

electric grill електрична скара