- 34%

Чистач на облека

Original price was: 1,190.00ден.Current price is: 790.00ден.

Обновете ги вашите стари волнени или памучни алишта со оваа алатка за чистење насобрани влакненца и алиштата ќе бидат како нови.

Достапност: На залиха

Шифра: 6685 Категории: ,

Алатка која треба да ја има во секое домаќинство – Отсранувач на влакненца кои се собираат на облеката, навлаките од мебелот или на некој друг материјал. Овие влакненца најчесто се појавуваат на постара облека или материјал и најчесто се во форма на мали топчиња. Со оваа алатка со леснотија ќе ги отстраните тие влакненца и вашата облека ќе биде како нова и спремна за носење. Апаратчето има моторче од 7500 вртежи во минута и вградена батерија од 500mAh која трае и до 40мин со едно полнење. Алатката е со компактна големина така ќе можете да ја понесете секаде со вас. Достапна е во 3 бои: сина,розева и беж.