- 50%

Безжични лед ламби

Original price was: 1,190.00ден.Current price is: 590.00ден.

Ви ги претставуваме безжичните практични ЛЕД светилки кои ке ви овозможат светлина каде и да посакате. Осветлете ги висечките елементи внатре , гардероберот или пак оставата.

Шифра: 3029 Категории: ,

Сакате да осветлите место каде што немате електрична енергија? Имаме решение за вас – Ви ги претставуваме безжичните практични ЛЕД светилки кои ке ви овозможат светлина каде и да посакате. Лесни се за монтажа и работат на 3 ААА батерии. Само одлепете ја двостраната лепенка на задниот дел и поставете ги на посакуваното место. ЛЕД светилките можат да се вклучат дирекно или со помош на далечинскииот управувач кој го добивате во комплет со нив. Со далечинскиот управувач можете да ги вклучите или исклучите светилките, да ја намалите светлината или пак да поставите тајмер од 30 мин за исклучување на истите.Осветлете ги висечките елементи внатре , гардероберот или пак оставата.

Технички карактеристики:

  • Јачина на светлината: 3W
  • Работат на 3ААА батерии (не се вклучени)
  • Домет на далечинското: до 10м.
  • Димензија на светилката: 3cm

Во комплетот ќе добиете:

3х Лед светилки

1хДалечинско

1хДржач за далечинско