- 42%

Апарат за чистење лице

Original price was: 1,190.00ден.Current price is: 690.00ден.

Ослободете се од црнките или бубулиците од лицето и телото без да предизвикате иритации или непријатности. Derma suction e решението за чиста и мазна кожа.

Нема на залиха

Шифра: 2901 Категорија:

Derma Suction е одличен апарат да се ослободите од црнките,бубулиците и затнатите пори од лицето без стискање и без иритации на кожата. Апаратот е безжичен и е лесен за чистење. Црнките и бубулиците се голем проблем особено за младата популација тие се појавуваат од најразлични инфекции, запушени пори или маснотија – Derma suction апаратот ќе ги острани речиси безболно.Безбеден е да се користи и доага во комплет со 4 додатоци:

  • Мала глава – нежно всмукување кое е совршено за чувствителната кожа и делот околу носот.
  • Голема глава – посилно всмукување за поголеми делови од кожата.
  • Овална глава – соодветно за допирање до агли околу носот и устата.
  • Глава за пилинг – помага да се отстранат мртвите клетки додека се влечат нечистотиите од вашата кожа.

Апаратот работи на 2 АА батерии кои не се вклучени во комплетот.