- 51%

Коректор за грб

Original price was: 990.00ден.Current price is: 490.00ден.

Имате проблем да го одржувате телото исправено? Овој производ ќе ви помогне да одржувате правилна форма на грбот во текот на целиот ден.

Нема на залиха

Шифра: 5995 Категорија:

Овој паметен коректор за грб е наменет да ви помогне да го одржувате телото исправено. Лесен е и нема да ви пречи додека го носите. Има вградено паметен сензор кој ќе ви сигнализира со блага вибрација секогаш кога ќе се подгрбавите, кога ќе ја исправите формата вибрацијата ќе престане. Може да се носи под облеката и никој нема да забележи дека го носите. Каишите на коректорот се еластични и дишат за да ви обезбедат дополнителен комфорт. Одговара за луге со тежина од 15 до 95кг. Појасот има вградена 500mAh литиумска батерија која ќе трае околу 15 дена со само 2 часа полнење.
Целта на појасот е да го носите 21ден. после тој период телото свикнува навика да држи исправена форма.
Појасот е достапен во розева и сива боја.

Во комплетот добивате:

1х коректор за грб
1х УСБ кабел за полнење